درباره‌ی من

ملیحه هدایتی

ملیحه هدایتی هستم.

متولد اول فروردین سال ۱۳۵۶. اصالتا متعلق به شهرستان کاخک گناباد در استان خراسان رضوی. از سال ۷۶ تاکنون به دلیل شغل دبیری در مشهد ساکن هستم.

از همان کودکی علاقه‌ی فراوانی به فصل پاییز و نم نم باران داشتم؛ وجود احساس لطیف روحیه‌ی حساسم را به سمت شعر و شاعری کشاند. از دوران نوجوانی نوشتن داستان و سرودن شعر را آغاز کردم. در کنار ادبیات، هنر نقاشی نیز از علایق و استعدادهای ذاتی‌ام می‌باشد که آن را با شعر تلفیق نموده‌ام.

در شعر و نوشته‌هایم ابتدا به طبیعت می‌اندیشیدم. در همان دوران نوجوانی احساساتم را در قالب شعر نو، رمان و داستان‌های کودکانه به نظم و نثر ابراز می‌نمودم؛ اما تحصیل در رشته‌ی ادبیات فارسی به خصوص شاخه عرفان به نگاه من نسبت به زیبایی‌های طبیعت رنگ خاصی بخشید. کلیه مقاطع تحصیلی را با بالاترین معدل و درجه‌ی ممتازی به پایان رسانده و در دانشگاه تربیت معلم قبول شدم.

بعد از گذراندن ۲ سال دوره تربیت معلم، در رشته کارشناسی ادبیات فارسی ادامه تحصیل دادم. در کنار تدریس در آموزش و پرورش به کارهای هنری و ادبی به ویژه شعر٬ داستان‌نویسی و نقاشی به صورت شخصی بدون حضور در مجامع ادبی و هنری مشغول بودم. ۷ سال بعد در سال ۸۳ در مقطع کارشناسی ارشد ادبیات فارسی ادامه تحصیل دادم و حدود ۶ سال در کنار تدریس در آموزش و پرورش در دانشگاه علمی کاربردی مدرس فارسی عمومی کلیه‌ی رشته‌ها بودم.

اما بی‌تفاوتی و عدم علاقه‌ی جوانان به مباحث ادبیات عرفانی رغبتم را به تدریس در دانشگاه کم نمود. به همین دلیل تصمیم گرفتم با فاصله گرفتن از دانشگاه ایده‌ها و اندیشه‌هایم را در قالب کتاب به مردم جامعه عرضه کنم.

هم اکنون نیز به کار تدریس و نوشتن کتاب مشغول هستم.

در وب‌سایت ملیحه هدایتی به انتشار تجارب و دست‌نوشته‌های شخصی خودم و نیز معرفی و فروش کتاب‌های چاپ شده خودم می‌پردازم.

تماس با من:

سوال یا پرسشی از من دارید؟

مطمئنا بی‌نقص نیستم؛ اما بی‌وقفه می‌کوشم برای بهتر شدن. در مسیرِ کامل‌ شدن، حتما نیازمند چشمان تیزبین شما و شنوای نظرات ارزشمندتان هستم.

 

شماره تماس مستقیم با من: ۰۹۱۵۱۲۵۳۱۸۰

ایمیل پشتیبانی: support@malihehedayati.com